Najlepší spôsob, ako čistiť medený riad Ozdoby Riad šperky

Medi a mosadze vytvoriť nevzhľadné hnedé alebo zelené zakaliť (patina), v priebehu času v dôsledku oxidácie medi na povrch predmetu. Jedná sa o prirodzený proces a musí byť ošetrovaný pravidelne v priebehu celého životného cyklu medipoložka. Bohužiaľ mnoho obchodných meď a výrobky z mosadze čistenia a pošpiniť odstraňovače, ktoré môžu byť toxické a nebezpečné pre kožu a pľúca.

Našťastie si môžete vytvoriť svoj vlastný bezpečný, efektívny a lacná domáce medené a mosadzné odstraňovače zakaliť a leští. Tieto prostriedky sú netoxické a nemajú poškodiť medený riad, ozdoby, dekorácie, umývadlá, kuchynský riad, mince a šperky. Tieto domáceprostriedky použiť jednoduché a široko dostupné prírodné prísady k dispozícii vo väčšine kuchýň.

Je múdre, aby sa nepokúšajte čistiť cenné medené mince, ktoré by mali byť vyčistené a konzervovať profesionálov. Vždy skontrolujte pred čistením Umenie, starožitnosti, šperky a ďalšie cenné medené predmety, pretože to môže znížiť ich hodnotu.

Tento článok poskytuje poradenstvo o domáce opravné prostriedky na čistenie medených a mosadzných predmetov a zabrániť strate lesku.

Poškodilo (patina) vzniká prirodzene prostredníctvom oxidácie medi na povrchu s kyslíkom. Patina v skutočnosti bráni medi pod od korózie. To platí pre mnoho kovových povrchov, ako je striebro, z nerezovej ocele a hliníka. Medi, ktorý bol vystavený navzduchu, budú mať tmavo hnedej patiny, ako to zakalí. Ak je meď je vystavená vlhkosti, rovnako ako vzduch, bude to mať zeleno-modrej patiny. Oba tieto patiny dá odstrániť slabým roztokom kyseliny a veľmi mierne brusiva.

Kombinácia octu a soli je všeobecne vhodná pre mierne zakalenie. Kyslý ocot rozpúšťa oxidácii, ktorá spôsobuje zakaliť a zafarbenie. Soľ je veľmi jemné brusivo, ktoré môžu pomôcť odstrániť špinu a škvrny. Jednoducho namočte handričku alebo špongiu octoma votrite cez vyblednuté oblasti. Pre všetky škvrny, ktoré zostanú, len posypeme trochu soli na handričku a utrite plochy. opláchnite handričku v octu a znovu utrite odstrániť zvyšky soli.

Pre tvrdšie škvrny, aby pastu z octu, soli a múky. Zmiešajte jednu polievkovú lyžicu soli na jednu šálku octu a postupne pridáme múku, aby hustú kašu. Šírenie čistiaci pastu na pošpinená priestoroch a nechať to na 30 až60 minút, v závislosti od závažnosti lesku. Môžete tiež umiestniť predmety do hrnca a varte na odstránenie škvŕn. rozpustí jednu polievkovú lyžicu soli na jednu šálku bieleho octu vo veľkom hrnci. Doplňte hrniec s vodou a pridajtemeď objekt tak, aby bol úplne ponorený. Roztok sa zahreje do varu a zvoľna, kým sa zakaliť príde. Odstrániť položku a nechajte vychladnúť, potom umyte mydlom v teplej vode, opláchnite a osušte uterákom.

Pridajte trochu octu spreji. Postrieka poškvrnený priestor s trochou octu, posypeme na niektoré jedlej sódy, ktorá bude šumieť, keď reaguje s octom. Tvrdšie lesku nastriekajte handričku s trochou vody a pridajte dosť jedlá sódatvoriť pastu na handričkou. Rub zakaliť handričkou. jedlá sóda poskytuje veľmi jemný abrazívny akciu. Sprej na ocot a zotrite vlhkou handričkou.

Citrónová šťava môže byť použitá ako náhrada za ocot. Ak chcete vyčistiť medené ozdoby, panvice, hrnce a šperky, len posypeme soľou na citrónovej wedge.Rub matné plochy so soľou, na ktoré sa vzťahuje citróna a potom umyte a opláchnite povrchteplou mydlovou vodou. Jednoducho utrite medené povrchy s citrónovou šťavou alebo citróna je dobrý pravidelný liek na matovanie. Ako je uvedené vyššie, je jedlá sóda používa ako brusivo a tiež reaguje s kyslou citrónovou šťavou produkovať šumiaci čistiace reakciu. TyMôžete tiež použiť soľ s citrónovou šťavou.

Použitie kečup a paradajkovou omáčkou sa čistí meď znie divne, ale kečup je kyslý a obsahuje ocot a soľ. ​​Jednoducho utrite poškvrnil oblasť s kečupom a opláchnite teplou mydlovou vodou.

Nepoužívajte čistiace roztoky vyššie popísané vyčistiť medené drezy. Umývadlo asi mal mať medeno hnedú farbu pošpiniť, skôr než jasný lesklý medený lesk, ktorý je možné udržiavať bez použitia lakov. Umývadlá sa najlepšie čistí prostýmydlom a vodou a hubkou (jemné škrabance to naozaj záležitosť).

Meď, ktorá sa čistí môže zakaliť opäť pomerne rýchlo. Takže, čo môžete urobiť, aby sa zabránilo to? Podstate máte poskytnúť bariéru, ktorá zastaví kyslík a vlhkosť dostať na povrch. To možno vykonať pomocou oleja, vosky a množstvo. jasných lakov, ktoré sú k dispozícii Nižšie je uvedených niekoľko odporúčaní:

Zatiaľ žiadne komentáre.